Zakladatel FLOWAVE s.r.o., CEO Mentor, Leadership & Executive Coach

MIROSLAV SÁZOVSKÝ

2022

Rok 2022 jsem začal spuštěním prvního ročníku skupinového koučinku: Lídr (z)budoucnosti, kterého se může zůčastnit jen 6 lidí a trvá 8 týdnů. Spolu s mou ženou Eva Andriessen jsme začali natáčet podcast (streamcast) Manželství - Evoluce lásky. Svou koučovací praxi jsem posunul o další úroveň tím, že jsme začal klientům nabízet online mobilní aplikaci, ve které jim posílám cvičení, komunikujeme a sdílíme koučovací a vzdělávací materiály. Dále rozvíjím projekt Flowave Evergeen Garden. Veškeré své know-how jsem vložil do Knowledge Management, který nazývám Second Brain. Klienti mají pomocí mobilní aplikace Obsidian přístup do všech mých materiálů a poznámek, kde vidí knowledge graph. Začal jsem koučovat vcholového sportovce Oldřich Varga a pomáhat mu, aby se dostal na Letní olympijské hry v roce 2024 a přitom rozjel své podnikání a byl úspěšným podnikatelem. Tato spolupráce vdla k vytvoření projektu: Vítězný leadership. ⚠️ Učinil jsem klíčové rozhodnutí na základě požadavků trhu. Lidé mě prosí a žádají o pomoc s diagnostikou poruch a vad skla. Jsem z toho doslova dojatý a od roku 2021 v srdci cítím určitý druh volání, že bych neměl tuto svou profesní dráhu pověsit na hřebíček, ale dát si možnost dále pomáhat lidem. Proto obnovuji stránku: www.znalecnasklo.cz. Dále pokračuji na projektu www.flowaveCoach.com, kde pravidelně publikuji koučovací techniky a metody od kouče pro kouče.

2021

První dva měsíce roku 2021 jsem zasvětil objevení (přímo na hřišti – v jedné firmě), co znamená být CEO a efektivně uplatňovat leadership. Uviděl jsem, jak je důvěra klíčovou a zásadní částí zdravé a láskyplné firemní kultury, vysoké produktivity, funkčních vztahů a spokojených zaměstnanců. Což mě vedlo k zahájení studia od světově uznávaných expertů na důvěru jako jsou Fernando Flores, Robert C. Solomon, Charles Feltman, Stephen M. R. Covey a manželé Dennis a Michelle Reina. Vytvořil jsem online kurz: Autentická důvěra – důvěra a zrada ve vztazích nejen v podnikání, ale i v osobním životě (ještě není veřejný, školím tým a lektory). Protože jsme v minulém roce vydali Flowave planner, tak spouštíme online kurz Flowave Performance Systém, což je ucelený systém, jak dosahovat toho, na čem vám záleží a co je pro vás skutečně důležité. Flowave planner je vlastně pracovním sešitem ke kurzu. S rodinou jsme po 5 letech opět na 5 týdnů u moře v jižní Itálii. Tento rok je pro mě zvrat ve čtení knih. Knihy nyní čtu tak, že si z nich dělám chytré poznámky metodou zettelkasten v aplikaci Roam Research. Pravidelně točím podcast Leadership TIP. Na konci roku 2021 spouštím první ročník skupinový koučink: Nejlepší rok života z vytvořené budoucnosti. Vytvořili jsme s mou ženou Eva Andriessen velkou vizi, že do 10 let provozujeme školu koučů, kterou jsme nazvali FlowaveCoach.

2020

Po 4 letech záměrného trénování a připravování na další exponenciální skok, zakládám společnost FLOWAVE s r.o. Tento rok byl skutečně nepředstavitelný. Vydáváme Flowave Planner a Flowave Journal. Vydáváme eknihy Scénář vize budoucnosti a Jak stanovit podnikatelské cíle? Učím se od od Dan Sullivan a Daniel Harkavy. Přečetl jsem 72 knih. Založili jsme Čtenářský deník lídra. Spustili pro širokou veřejnost program 90 dnů do roku 2021. Získal jsem 5 klientů na dlouhodobý kontrakt. Začal spolupracovat s Kateřinou Studnicovou. Vztah mé ženy a Katherine Woodward Thomas se ještě víc prohlubuje a pomáháme s vydáním českého překladu knihy Otevři se lásce. Dostali jsme nabídku vystupovat v České televizi s transformačními pohádkami. Začal jsem koučovat Aleše Hrubeše, kterému pomáhám, aby byl úspěšný podnikatel a nejlepší táta na světě. 

2019

V tomto roce šlo do tuhého. Na začátku jsem měl stále dost peněz, abych nemusel pracovat a jen investoval do osobního rozvoje experta a kouče na leadership. Byl jsem tak přesvědčený, že je možné pracovat jen pro 5 klientů a přitom mít 3x více peněz, než jsem doposud měl, že jsem riskoval všechny své úspory do svého vzdělání. Vyplatilo se to! Ke konci roku jsem začal získávat první klienty na dlouhodobý kontrak. Jako OSVČ podnikám už jen v koučování a CEO mentoringu. Vytvářím si web sazovsky.com. Moji učitelé jsou Jocko Willink, Rich Litvin a Steve Chandler. Absolvuji Coaching MASTERY od Mindvalley a všechny kurzy z řady Evercoach by Mindvalley. Pro představu o velikosti investice do vzdělání navštivte můj osobní profil na webu flowave. Přečetl jsem 63 knih. Moje žena Eva se stále trénuje u Katherine Woodward Thomas, aby mohla být mezinárodní koučka na osobní vztahy. Společně pomáháme s vydáním českého překladu knihy Rozcházení. Uvědomuji si, že budu muset vytvořit místo, ze kterého není návratu. Jedním kliknutím jsem smazal všechny své webové stránky a snimi i 1203 odborných článků. Oficiálně všem svým klientům oznamuji, že končím ve skle. Nebylo cesty zpět - buď zemřu nebo vyhraju. 

2018

Po dvou letech studování angličtiny a každodenního čtení studijních materiálů o leadershipu z kurzu z roku 2016, úspěšně absolvuji leadership kurzu v Cancunu, pod vedením Werner Erhard, Michael C. Jensen, Steve Zaffron and Jeri Echeverria. Byl to skutečně transformační kurz na všech úrovních mého života. Poprvé se na tomto leadership kurzu potkávám s Katherine Woodward Thomas, která se stane společně s naší ženou rodinná kamarádka a změní životy nejen nám, ale i spoustě lidí v ČR.  Společně s mou ženou Evou vytváříme transformační kurz Mastery in living

2017

22. srpna se narodil z cela vědomého početí a těhotenství syn William Sázovský. Takové množství lásky, radosti a míru mi změnilo život. William se mi stal zdrojem uvědomění, že pokud si dokážu něco představit, tak je to možné. Vytvořil jsem si závazek, že skončím v oboru skla a stanu se opět vyhledávaným expertem, ale ve zcela jiném oboru - leadership a strategické executiv koučování. Získal jsem odvahu stát se CEO mentorem a majitel společnosti, ve které povedu tým konzultantů, koučů a expertů na leadership. 

2016

Jako vyhledávaný expert a konzultant ve stavebnictví jsem byl v Abu Dhabi pasivním účastníkem leadership kurzu, který sestavili a vedli: Werner Erhard, Michael C. Jensen, Steve Zaffron and Jeri Echeverria. Na tomto kurzu jsem udělal rozhodnutí, že se do dvou let naučím anglicky, abych tento kurz mohl absolvovat. Poprvé zakládám web flowave.cz, ale chybí mi sebevedení a odvaha opustit zlatou kariérní klec specialisty na sklo. V tomto roce vzniklo přátelství s Andrejem Kloknerem, který se stal mým prvním osobním koučem a rok mě koučoval. Poprvé jsem pořádal svou výroční konferenci s názvem GlassDay 2016, ne kterou přijelo přes 40 firem. Po skončení konference cítím, že po 10 letech v oboru jsem na vrcholu kariérního žebříku, který je opřený o špatnou zeď.  Za dobu své kariéry jsem dokázal publikovat přes 1000 blogových článků o skle ve stavebnictví.

2015

Začátek mé koučovací praxe. Koučuji zdarma a objevuji ontologický koučink. Učím se od mé ženy Eva Andriessen, jak být dobrým koučem, mužem a partnerem. Jak se říká: "Za každým úspěšným mužem stojí milující žena." V tomto roce jsem investoval stovky tisíc korun do různých koučovacích výcvyků a terapeutických trénink, abych objevil tajemství těch nejlepších lídrů (koučů) na světě. Rozhodl jsem se být uznávaný expert v oboru koučování a leadershipu.  

2012

Když se pro něco rozhodnete, tak to můžete mýt, jen si dejte pozor, co si přejete. V roce 2012 o mě lidé z oboru začínají říkat, že jsem jeden z největších expertů na poruchy a vady skla. Můj záměrný trénink a jasně definovaný cíl mě dovedl k dosažení mé vize budoucnosti. V tomto roce posilněný sebejistotou investuji stovky ticíc korun do vytvoření internetového portálu infoglass.cz, abych vzápětí zjistil, že nechci být redaktor. Rok 2012 jsem zakončil ve ztrátě 0,5 milionu korun. Přestože jsem vyhledávaný odborník, tak mám pocit, že bude lepší se nechat zaměstnat. Překážky pro mě byly vždy pohonem, proto jsem se nevzdal a ještě víc jsem zapracoval na své velikosti experta v oboru skla. Začínám studovat online marketing a následující roky se učím od lidí jako je Brendon Burchard, Russell Brunson, Frankk Kern. Poprvé se potkávám s Davidem Kiršem. Nevým proč, ale řeknu, že jednou budeme spolu-pracovat. 

2009

Začal jsem podnikat jako OSVČ a vytvořil jsem si velkou vizi: "V roce 2012 jsem vyhledávaným a uznávaným expertem na stevbní sklo." Neměl jsem vedení, kouče a poradce, proto mi vše trvalo 2x déle. Prodělal jsem několik milionů a v následujících šesti letech jsem málem několikrát zkrachoval. Moje kariéra začíná na pozici CEO ve fabrice na opracování plochého skla pro stavebnictví a automobilový průmysl. Vedl jsem 120 zaměstnanců v krachující společnosti. Byla to nejlepší škola života, kterou jsem kdy mohl prožít. Doslova šlo o podnikatelský a leadership inkubátor. Pokud chcete být dobrým lídrem a podnikatelem, tak se jim můžete stát jedině tak, že půjdete rovnou do arény. Pot a krev ve tváři společně se záměrným tréninkem z vás může udělat skutečně dobrého lídra.

2006

Po úspěšném absolvování magisterského studia ČVUT v Praze, obor stavební fyzika jsem jako mladý inženýr nastoupil do vedení společnosti AGC Flat Glass Czech a.s., kde jsme se učil být manažerem a lídrem velkých projektů. Na této pozici jsem získal neocenitelné mezinárodní zkušenosti. Měl jsem možnost procestovat Evropu a potkávat se s významnými lídry, odborníky a majiteli firem. Dodnes jsem vděčný za velikost investice, kterou tato společnost vynakládala do rozvoje a růstu začínajicích manažerů. Také dodnes těžím z možnosti strávit rok ve výrobním závodě na opracování plochého skla, kde jsem měl možnost pracovat jako řádový dělník, ale i jako vedoucí provozu, předák, plánovač výroby, obchodník a manažér projektů. 

Narozen 12. 12. 1979 Teplice