KONZULTACE

Díky zkušenostem od roku 2006 vidím při konzultaci řešení a rizika, která ostatní nevidí a někdy je stála desítky až stovky tisíc korun navíc.

0
zakázek

Proč využít konzultace na sklo

Jako specialista na sklo jsem si vytvořil pojmovou mřížku, přes kterou vidím, navrhuji a posuzuji sklo. Tento kontextový framework je tvořený zkušenostmi a znalostmi od roku 2006 ze školení, workshopů a stovek posudků a reklamací na sklo.

Když navrhuji sklo, tak vidím problémy, které se již staly a které v některých případech firmy stály desítky až stovky tisíc korun. Ze zkušeností, které mám nejen s navrhováním skla, ale hlavně s diagnostikou poruch a vad skel, která jsou stará 10 a více let se dívám na jakýkoliv návrh přes jinou pojmovou mřížku a vidím problémy nebo ušetření tam, kde ostatní mají slepý úhel pohledu.

Cena mých konzultací začíná na 10.000,- Kč (400,- EUR).

"Pomůžu vám vyřešit reklamace a návrhy skla tak, abyste měli jistotu a přehled možných způsobů řešení, funkčních a normových bezpečnostních požadavků."

Jak probíhají konzultace

 • 1
  Konzultace se vždy platí předem a jejich cena začíná na 10.000,- Kč bez DPH. Cena je závislá na rozsahu vašich dotazů a hloubce know-how, které po mě požadujete. Platba za konzultace je vždy předem.
 • 2
  Konzultace provádím telefonicky, online po Skype, Zoom.us (možnost video nahrávky), nebo osobně v Brně. Pokud si to situace vyžaduje, tak konzultace může být i u vás ve firmě nebo přímo na stavbě. K ceně konzultace je nutné přičíst dopravné ve výši 15,- Kč/km bez DPH.
 • 3
  Před každou konzultací vyžaduji zaslat seznam otázek, na které chcete odpovědět.
 • 4
  Na každou otázku vám před konzultací odpovím písemně a při osobní konzultaci následně řešíme, čemu nerozumíte, co potřebujete vysvětlit a jak jste danou věc pochopili. Tímto způsobem dosahuji po konzultacích 99% úspěšnosti, kdy moji klienti odcházejí nejenom s tím, že vědí, o čem jsme mluvili, ale objevili pro sebe, co jsem jim prezentoval.
 • 5
  Při konzultacích se řídím svými hodnotami a příslibem, na který se moji klienti mohou spolehnout. Více zde...

"Konzultace nejsou náhražkou projekční činnosti nebo práce specialisty na sklo. To znamená, že na konzultaci vám nepředám statický posudek, kompletní návrh detailů uložení skla nebo diagnostický posudek. Na konzultaci zjistíme, co potřebujete, na co si dát pozor, aby váš záměr byl naplněn. Poskytnu vám svůj vhled do problematiky a odpovědi na to, co vás trápí a co vás zajímá. Mohu vám dát doporučení o tl. skla na základě svých empirických zkušeností, které však nenahrazuje řádný statický posudek."

Jaký je rozdíl mezi konzultací a statickým výpočtem?

Na konzultaci vám nemohu dát informaci, jestli stačí vzdálenost otvoru od rohu skla 60 mm nebo 120 mm, ale mohu vám říct, jaký je minimální a maximální požadavek na vzdálenost otvoru od rohu skla v závislosti na jeho složení, charakteru a tvaru konstrukce a druhu zatěžování. Nemohu vám říct ani napsat, zda stačí použít vrstvené sklo 2x8mm, ale mohu vám říct, že podle tabulek z katalogu té a té firmy lze za předpokladu použití jejich systémového řešení a daného zatížení použít sklo definované tloušťce. Pokud sklo není díky svému tvar nebo velikosti v tabulce, tak je nutné provést statický výpočet. Na konzultaci probereme, jakým směrem se vydat, kde vidím nedostatky, co chybí, co je potřeba doplnit, co definovat a kde spatřuji rizika.

Nejčastější konzultace

Jak řešit reklamaci, když nám ji všichni zamítají?

V určitých případech se dostanete do situace, kdy jste si jistí, že jste neudělali nic špatně, ale všichni vám tvrdí, že je to vaše chyba a reklamaci zamítají. Protože nemáte tak rozsáhlé znalosti napříč oborem plochého skla, tak jste zoufalí, jak dále postupovat. Poskytnu vám jasnou a srozumitelnou odpověď a předám vám návod, jak postupovat, kde se stal problém a co bylo zanedbáno. Znám svůj obor od výroby až po recyklaci.

Jaké sklo použít a jak ho správně upevnit?

Tuto konzultaci nejčastěji dělám pro zasklení stěn bazénu nebo speciálních atypických konstrukcí zábradlí, markýz nebo skleněných schodů, kde nelze použít systémové řešení. Všechny tato řešení si vždy vyžadují zhodnocení rizik a materiálových vlastností skla.

Vývoj a inovace produktu - Jaké sklo a jakou tloušťku použít?

Při vývoji nových produktů nebo inovaci stávajících narazíte na otázky, nad kterými je nutné se zamyslet a vyhodnotit všechny rizika a předpoklady. Pomáhám výrobcům zastřešení bazénů, obráběcích strojů, dopravních prostředků, vystavovatelům, zámečníkům, výrobcům nábytku, architektům atd. Vždy se zaměřujeme na tloušťku skla, bezpečnost, funkčnost, ekonomicky udržitelnou životnost, normy a předpisy.

Jak zamezit neustálému praskání skla?

Pokud dochází k systémovému praskání skla, tak se vždy hledá jeho příčina. Dodavatelé a montážníci nemohou mít znalosti z výroby a opracování skla a výroba skla nemůže mít znalosti z montáží, proto propojuji tyto dva světy a pomáhám odhalovat možné příčiny poruch a vznik vad nejen při výrobě, ale i při přepravě, skladování, montáži, údržbě a užívání. Díky znalostem šíření lomů ve skle, fraktografii a lomové mechaniky jsem doslova schopný přečíst příběh vzniku lomu a popsat jeho příčinu, charakter, rychlost šíření a intenzitu napětí, která ho způsobila.

Jak správně navrhnou a dodat zábradlí ze skla a se sklem?

Dodat zábradlí ze skla nebo se sklem není jen o výrobě skla a samotné montáži, ale o přesné definici jeho funkčnosti, bezpečnosti, ekonomicky udržitelné životnosti, způsobu údržby a užívání. Nejčastější chyby, kterých se dodavatelé dopouštějí je chybějící konverzace o tom, co se očekává, co se bude a nebude dělat, co se ví, že se musí udělat a co se ví, že se nesmí udělat, jaké normy a předpisy se mají dodržet a které se nedodržují. Proto pomáhám firmám s vedením těchto konverzací, aby jejich projekty byly transparentní, předvídatelné a v integritě.

Pomůžu vám!

Zavolejte mi nebo mi napište email. Na každý telefonický nebo emailový požadavek odpovím.

Dodali jsem okna na velký projekt, kde bylo přes 300 prvků. Po montáži nám oznámili, že musíme doložit, že skla jsou bezpečnostní a splňují normy na ochranu proti pádu. Vyhledali jsem pana Sázovského, aby nám poskytl informace, jak se k tomu postavit, hrozila nám ztráta několika milionů korun. Díky jeho zkušenostem a rozsáhlým znalostem nám dal taková rady, že se nám nakonec zákazník poděkoval a mi nemuseli platit 3,5 mil. korun za výměnu. Být expertem v oboru si vyžaduje velké množství zkušeností a neustálé studování. Pan Sázovský tohle vše má. Ještě jednou mu moc děkuji za jeho rady.

Pavel SvobodaDodavatel oken a dveří

Jako dodavatel zábradlí, markýz, skleněných podlah, příček ze skla a sprchových koutů využíváme konzultace pana Sázovského vždy, když děláme novou konstrukci, kterou jsme ještě nedělali. Jeho rozsah znalostí a zkušeností je neskutečný a vždy nám poskytne vhledy a rozlišení toho, co je možné, co je nutné a co se očekává, přestože nebylo řečeno. Jeho konzultace jsou pro naší firmu nejlepším školením, který si můžeme zaplatit. Věcné, strukturované, bez balastu a můžeme se spolehnout, že si za vším, co nám poradí stojí.

Zbyněk NovákMontáže skla